استفاده از قهوه به شکل قهوه سبز سهله و خواص آن 

استفاده از قهوه به شکل قهوه سبز سهله و خواص آن

 

قهوه  لاغری سهله یک نوع نوشیدنی است که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و آسیاب دانه های گیاه قهوه بدست می آید. این گیاه جزو گیاهان بومی مناطق نیمه گرمسیری آفریقا و بعضی از جزیره های جنوب و جنوب شرقی آسیا است. کم کم این گیاه از آفریقا گسترش پیدا کرد و امروزه در حدود ۷۰ کشور جهان کشت می شود.

نحوه ی برداشت قهوه نیز به این گونه است که هنگام رسیدن میوه ی گیاه قهوه، دانه های آن را برداشت می کنند. این دانه ها برای اینکه معطر شوند در درجه های مختلفی که بسته به عطر و طعم مورد نظر است بو داده می شوند و به شکل قهوه ای که برای ما متعارف است در می آید.

عکس۱

قهوه چگونه به شکل قهوه سبز در می آید :

نزدیک به چندین سال است که قهوه سبز سهله غوغایی بر پا کرده است و خیلی ها از خواص بی نظیر آن صحبت می کنند. این نوع قهوه تهیه اش آسان تر از قهوه های بو داده است. در تهیه قهوه به شکل قهوه سبز زمانی که میوه ی گیاه قهوه می رسد، دانه قهوه را برداشت می کنند. دانه ای که برداشت شده است قهوه با شکل قهوه سبز است و نیازی به بو دادن و طعم دار کردن ندارد و با آسیاب کردن دانه های آن می توانید آن را دم و میل کنید. و به همین دلیل برخی معتقند که خواص بیشتری نسبت به قهوه های معمولی دارد. چرا که در فرایند بو دادن، قهوه حرارتی تا حدود ۲۳۰درجه سانتی گراد را تحمل می کند و همین عامل باعث می شود تا از میزان کافئین و بخصوص پولیفنول ها، اسید کلروژنیک، کافئیک و کینیک های موجود در قهوه کم شود.

عکس۲

مزایای استفاده از قهوه به شکل قهوه سبز :

همانطور که گفته شد امروزه مصرف قهوه به شکل قهوه سبز سهله بسیار طرفدار پیدا کرده است و این محبوبیت را مدیون خواص بی نظیر خود است. اکنون می خواهیم به برخی از خواص قهوه سبز اشاره کنیم.

چربی سوزی :

در مصرف قهوه به شکل قهوه سبز مقدار زیادی اسید کلوروژنیک وارد بدن می شود که این ماده سبب می شود سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند و از حجم چربی موجود در بدن بکاهد. هم چنین نوشیدن قهوه سبز سبب مصرف چربی های ذخیره شده در بدن نیز می شود.

مقابله با خستگی :

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم قهوه های معمولی بدلیل اینکه در دمایی نزدیک به ۲۳۰ درجه سانتی گراد بو داده می شوند، از مقدار ترکیباتی که حاوی آن هستند از جمله کافئین موجود در قهوه کاسته می شود. کافئین ماده ای است که سبب نشاط و سرحالی می شود و یک محرک است. در مصرف قهوه به شکل قهوه سبز لاغری سهله به دلیل اینکه فرایند بوداده کردن وجود ندارد، ترکیباتی که در قهوه سبز وجود دارد از قهوه های معمولی بیشتر است از جمله کافئین موجود در آن که سبب افزایش هشیاری و رفع خستگی تان می شود.

تعادل قند خون و پیشگیری از دیابت :

امروزه دیابت یا همان قند خون بسیاری را به خود مبتلا کرده است. قهوه در کنترل و پیشگیری از دیابت نیز بی تاثیر نیست. اسیدی در قهوه وجود دارد به نام اسید کلوروژنیک که در چربی سوزی تاثیر دارد. باید بدانید که این اسید در تنظیم قند خون نیز موثر است. نحوه ی کار این اسید به گونه ای است که بر روی هورمون هایی که از دستگاه گوارش خارج می شود تاثیر می گذارد و سبب می شود تا مقدار جذب گلوکز یا به عبارت دیگر قند کاهش یابد. لازم بذکر است که اگر از قهوه به شکل قهوه سبز استفاده شود بدون شک از اسید کلوروژنیک بیشتری برخوردار است و تاثیر آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

چای سبز سهله,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ی سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ای سبز ,دمنوش قهوه سبز ,,قیمت قهوه سبز سهله ,خرید قهوه سبز اصل ,سفارش قهوه سبز ,خواص قهوه سبز سهله ,,خرید گرین کافی ,green coffee قیمت ,قهوه سبز green coffee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *