اطلاعاتی کلی در مورد قهوه سبز و آشنایی با خصوصیات و طبع آن

اطلاعاتی کلی در مورد قهوه سبز و آشنایی با خصوصیات و طبع آن

 

قهوه سهله جزو گیاهان بومی مناطق جنوب شرقی آسیا و مناطق نیمه گرمسیری آفریقا است و ازین مناطق به دیگر نقاط جهان گسترش پیدا کرده است. قهوه پس از نفت بیشترین معاملات را به خود اختصاص می دهد و در همه کشور ها از جایگاه بخصوصی برخوردار است. قهوه از دوره صفویان وارد ایران شد و بدلیل طعم تلخ و دلنشینی که داشت کم کم طرفداران زیادی پیدا کرد. امروزه نیز کمتر کسی است که طعم قهوه را نپسندد و هوادار آن نباشد.

عکس۱

نحوه ی برداشت قهوه به این گونه است که زمانی که میوه های قهوه رسیدند، دانه های آن چیده می شود. دانه های قهوه در این مرحله رنگی سبز دارند و به اصطلاح به آن قهوه سبز می گویند. سپس دانه های قهوه را تفت می دهند تا پخته شوند. پس از آن دانه هارا آسیاب کرده و آماده دم کردن است.

امروزه عده ی زیادی به سمت مصرف قهوه سبز لاغری سهله روی آورده اند چرا که دارای خواص بسیار زیادی است. خواص قهوه سبز بخاطر این از قهوه های معمولی بیشتر است که آن ها پخته نمی شوند و حرارت نمی بینند به همین دلیل تمام خواص شان سرجایش می ماند. عده ای معتقد اند که قهوه سبز در سوزاندن چربی ها تاثیر بسزایی دارد. از این رو افراد زیادی به مصرف آن روز آورده اند.

عکس۲

در این قسمت می خواهیم با خصوصیات قهوه سبز سهله بیشتر اشنا شویم.

قهوه سبز سهله سرد است یا گرم :

قهوه نیز هم چون دیگر گیاهان و میوه جاتی که وجود دارد دارای طبیعت گرم و یا سرد است. شاید این سوال شما هم باشد که طبع قهوه سبز گرم است یاسرد ؟ برای پاسخ به این سوال باید عرض کنم که طبع قهوه سبز، سرد و خشک است.

برخی از فواید قهوه سبز:

همانطور که گفته شد قهوه سبز دارای خواص زیادی است که در این قسمت به چندتای آن ها اشاره خواهیم کرد.

تاثیر قهوه سبز بر لاغری :

با خوردن قهوه مقدار زیادی اسید کلروژونیک وارد بدن می شود که برای بدن بسیار مفید است. از جمله کار های این اسید این است که سبب می شود سوخت و ساز بدن بالا برود. بدهیهی است که با بالا رفتن سوخت و ساز بدن مقدار زیاد تری از چربی ها می سوزند. نکته ی حادز اهمیت آن است که اسید کلروژونیک سبب می شود چربی های ذخیره شده در بدن هم بسوزند.

توجه داشته باشید اگر می خواهید از خاصیت لاغرکنندگی قهوه استفاده کنید سعی کنید صبح ها تقریبا نیم ساعت قبل از صبحانه آن را میل کنید تا تاثیر آن را ببینید.

تاثیر قهوه سبز سهله بر دیابت :

بیمارانی که مبتلا به بیماری دیابت اند قهوه سبز می تواند برای شان مفید واقع شود. کلروژونیک اسید بر روی هورمون هایی که توسز دستگاه گوارش تولید می شود تاثیر می گذارد و باعث کاهش جذب گلوکز یا قند می شود.

رفع خستگی با قهوه سبز :

همان طور که می دانید قهوه حاوی مقدار زیادی کافئین است. کافئین ماده ای است که سبب رفع خستگی و کسلی می شود و به عنوان یک محرک در بدن عمل می کند.

تاثیر قهوه سبز لاغری سهله بر جلو گیری از سرطان ها :

امروزه انواع سرطان های مختلف در بین مردم بسیار شیوع پیدا کرده است و همانطور که می دانید بیشتر آن ها نیز منجر به مرگ فرد می شود. پس بهترین گزینه آن است که از سرطان پیشگیری کنید تا به آن مبتلا نشوید چرا که درمان آن بسیار سخت و نفس گیر است. سرطان کبد روده بزرگ امروزه نقش زیادی در مرگ و میر ناشی از سرطان ها دارد. تحقیقات ثابت کرده است که با مصرف روزانه قهوه به اندازه مناسب می توان خود را در برابر سرطان روده بزرگ و کبد ایمن کرد.

چای قهوه سبز ,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه سبز ,قهوه سبز لاغری ,قهوه ی سبز ,خرید قهوه سبز لاغری , قهوه ی سبز , قیمت قهوه سبز لاغری ,قیمت قهوه سبز ,green coffee لاغری ,فروشگاه قهوه سبز ,دمنوش سهله ,  ,محصول لاغری green coffee ,خرید اینترنتی قهوه سبز سهله ,خرید گرین کافی ,green coffee قیمت ,قهوه سبز green coffee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *