دم کردن قهوه سبز سهله چگونه است ؟

دم کردن قهوه سبز سهله چگونه است ؟

قهوه سبز کردن دانه های برشته شده قهوه  تشکیل شده است برای تمامی بدن بسیار مفید و حائز اهمیت می باشد. این نوشیدنی که ماحصل تفت داده شدن قهوه می باشد به قهوه معمولی مشهور هستند.و یک  قهوه ی دیگر که به صورت کال  نرسیده می باشد به نام قهوه سبز معروف است .دمنوش قهوه سبز نیز به مانند قهوه های معمولی و چای برای بدن بسیار مفید می باشد.اما طریقه دم کردن قهوه سبز سوال مطرح شده بحث ما می‌باشد قهوه های سبز  سهله به دلیل سفت بودن کمی آسیاب کردن آنها نسبت به قهوه های معمولی سخت تر می باشد و طرز دم کردن آن نیز متفاوت و مخصوص به خود را دارد که در این بخش به روش دم کردن قهوه سبز می پردازیم.

(تصویر۱)

چگونه قهوه سبز لاغری سهله را دم کنیم

برای نشان دادن چگونگی دم کردن قهوه سبز مرحله به مرحله آن را به ثبت می‌رسانیم تا برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند این کار را انجام دهند هم مشخص و گویا باشد و هم راهکار ساده را در نظر بگیرند تا بتوانند از خواص قهوه سبز دم شده نهایت استفاده را ببرند.

(تصویر۲)

الف- پس از خرید قهوه سبز سهله آن را به مصرف برسانید چرا که اگر قهوه سبز بیش از اندازه بماند خواص و ویژگی های خود را از دست می دهد پس این نکته را فراموش نکنید.

ب -سعی کنید قهوه های سبز را پس از تهیه و قبل از آسیاب کردن به مدت بیست  دقیقه در آب سرد بگذارید بماند.

ج- پس از خیس خوردن به مدت ۱۵ دقیقه در قهوه جوش قرار دهید

د- پس از جوشاندن و دم کردن قهوه آن را به مدت یک ساعت بگذارید که خنک شود

و- اگر میخواهید قهوه طعم بهتری داشته باشد آن را بیشتر از یک ساعت بگذارید تا خنک شود

ل- قهوه سبز به دلیل تلخ بودن ممکن است مورد استفاده قرار نگیرد برای طعم دار شدنش از عسل استفاده نمایید .

تفاوت پودر قهوه سبز سهله با دانه قهوه سبز

همانطور که می دانید قهوه ها قبل از این که نوشیده شوند به صورت دانه هایی می باشند که قهوه معمولی پس از تفت دادن و یا به آسیاب شدن به مصرف می رسند و در واقع پودر قهوه های معمولی به شکل های مختلف دم شده و  به مصرف می رسند این فعالیت نیز در قهوه های سبز قابل اجرا می باشد که حتی محققین به این نتیجه رسیدند که میزان تأثیر دم کرده پودر عصاره قهوه سبز بیشتر از دم شده دانه های قهوه  سبزمی‌باشد.

شما می‌توانید برای مصرف پودر قهوه سبز لاغری سهله آن را آسیاب کرده پس از تبدیل شدن به پودر قهوه به شکل های  های مختلفی اعم از جوشاندن, تحت فشار قرار دادن و کمک گرفتن از نیروی جاذبه دم کنید نکته قابل توجه اینکه آسیاب کردن دانه های قهوه سبز کمی سخت تر از دانه های قهوه های معمولی می باشد که آن هم به دلیل کالی و نرسیده بودند آنها می باشد

(تصویر۳)

نتیجه گیری

  • دانه های قهوه سبز سخت تر از قهوه معمولی می‌باشد
  • ترکیب قهوه سبز با عسل طعم بسیار مناسبی را اینجا می کنند
  • طرز دم کردن قهوه سبز و حتی قهوه معمولی مختلف میباشد
  • عصاره پودر قهوه سبز برای لاغری مناسب تر میباشد
  • خنک شدن قهوه به مدت بیش از یک ساعت طعم آن را بهتر می‌کند
  • دانه های قهوه سبز از کافئین کمتری نسبت به قهوه معمولی برخوردار هستند
  • دانه های قهوه سبز به دلیل نرسیده بودن به رنگ سبز می باشند
  • غالب ترین روش دم کردن قهوه ها جوشاندن ان می باشد
  • رنگ قهوه ای قهوه های معمولی به دلیل تفت دادن دانه های سبزرنگ قهوه سبز می باشد در اصل این قهوه های رایج همان قهوه سبز تفت داده شده می باشند.

 

چای سبز سهله,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ی سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ای سبز ,دمنوش قهوه سبز ,,قیمت قهوه سبز سهله ,خرید قهوه سبز اصل ,سفارش قهوه سبز ,خواص قهوه سبز سهله ,,خرید گرین کافی ,green coffee قیمت ,قهوه سبز green coffee

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *