طرز تهیه قهوه سبز سهله برای لاغری

طرز تهیه قهوه سبز سهله برای لاغری

قهوه سبز  که امروزه در بین افراد به عنوان عامل لاغر کننده مرسوم است در واقع طعمی ملایم تر و قابل هضم تر نسبت به قهوه معمولی دارد که افراد با آن بیشتر اشنا هستند . بنابراین به هنگام تهیه روش درست کردن قهوه سبز سهله باید برخی نکات را رعایت کنید که در ادامه بیشتر در این حیطه صحبت خواهیم نمود. این نوع قهوه که از دانه های نرسیده قهوه معمولی استفاده و تهیه می شود دارای میزان کافئین به نسبت  کمتری از قهوه معمولی بوده و دلیل ان نیز وجود اسید کلروژنیک بیشتر در ان  نسبت به قهو ه های معمولی می باشد.

 

 دلیل استفاده از قهوه سبز  سهله برای لاغری

کافئین عاملی است که در بدن باعث افزایش متابولیسم و درنتیجه سوخت و ساز بدن می گردد . زمانی که سوخت و ساز بدن افزایش یابد چربی های دریافتی و همچنین جمع شده در نواحی مختلف بدن شروع به سوختن نموده و مانع از اضافه وزن و درنتیجه چاقی خواهد شد. در نتیجه برای اینکه به وزن ایده ال خود برسید ابتدا قهوه سبز با کافئین تهیه نموده و با طریقه درست کردن قهوه سبز اشنا شده و سپس پس از دم کردن ان اقدام به مصرف ان نمایید. شایان ذکر است به دلیل وجود مقدار به نسبت کم کافئین قهوه سبز نسبت به قهوه معمولی روند کاهش وزن در زمان استفاده از قهوه سبز نیز دیرتر خواهد بود.

 

طرزتهیه قهوه سبز برای لاغری

در قهوه معمولی ابتدا دانه های تفت داده می شوند و به مراتب این عمل تفت سبب نرمی دانه های قهوه معمولی می گردد ولی در قهوه سبز به دلیل عدم عمل تفت, دانه ها به مراتب سخت می باشد. توصیه ما به شما این است برای دم کشیدن کوتاه مدت قهوه سبز در ابتدا دانه های قهوه سبز را آسیاب نموده و پس از اسیاب نمودن پودر حاصل شده از قهوه سبز( ۵۰ گرم) را در مقداری آب سرد(۳۵۰ میلی لیتر) ترکیب نمایید. ترکیب به دست امده از اب سرد به همراه پودر قهوه سبز را در داخل ظرف قهوه جوش بریزید و سپس آن را روی حرارت قرارداده تا به مدت پانزده دقیقه شروع به جوشیدن نماید. در زمان درست کردن قهوه سبز باید این نکته را بدانید که برای خوش طعم شدن مزه قهوه باید ظرف قهوه جوش را پس از جوشانده شدن در کناری قراررداده تا سرد و قابل میل گردد  هرچه بیشتر صبر کنید تا قهوه سرد شود به مراتب طعم دل نشین تری خواهد داشت. برای طعم گرفتن قهوه سبز می توانید از ترکیبات عسل در مخلوط مورد نظر نیز بهره ببرید.

 

نکات مهم در نحوه درست کردن قهوه سبز

نکته مهم در مصرف قهوه سبز این است که این قهوه سهله نسبت به قهوه معمولی دارای بوی تندتر و مزه متفاوت تری می باشد و همچنین به دلیل تفت ندادن این نوع قهوه  مقداری آسیاب کردن آن سخت تر خواهد بود پس در مرحله تهیه پودر قهوه سبز  برای درست کردن قهوه سبز, در زمان آسیاب کردن دقت کافی داشته باشید.  مزه منحصر به فرد قهوه در زمان درست کردن قهوه سبز باعث می شود که اغلب تولید کنندگان محصولات لاغری از کپسول های آن بیشتر تهیه نمایند . این را فراموش نکنید که در مصرف قهوه سبز باید خط قرمز هایی برای برخی بیماران کشیده شود از جمله این بیماران می توان به کسانی که ناراحتی های پوکی استخوان دارند اشاره نمود چرا که پس از درست کردن قهوه سبز و میل نمودن ان به دلیل خواص و ساختارش باعث می شود که از طریق ادرار کلسیم زیادی دفع گردد و این برای کسانی که از مکملهای دریافتی کلسیم استفاده می کنند می تواند مشکل زا باشد.  برای آنها استفاده و درست کردن قهوه سبز و میل نمودن جایز نمی باشد یا حداقل می بایست قبل مصرف با پزشک معالج خود مشورت نموده و سپس اقدام به مصرف نمایند.

چای سبز سهله,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ی سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ای سبز ,دمنوش قهوه سبز ,,قیمت قهوه سبز سهله ,خرید قهوه سبز اصل ,سفارش قهوه سبز ,خواص قهوه سبز سهله ,,خرید گرین کافی ,green coffee قیمت ,قهوه سبز green coffee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *