قهوه سبز سهله در طب سنتی

قهوه سبز سهله در طب سنتی

دانه قهوه سبز اشتها را کم می‌کند، متابولیسم را افزایش می‌دهد و چربی سوزی را سریع‌تر می‌کند.

با سوزاندن چربی، عضلات​تان به طور طبیعی بیشتر مشخص می‌شوند و البته قهوه سبز به دفع سموم بدن کمک می‌کند.

با این همه مصرف نامناسب قهوه ، زیان هایی را نیز در پی دارد که وقوع اتفاقات و رویدادهای زیر را می توان ناشی از آن دانست: گروهی از پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که قهوه موجب پیدایش سرطان در انسان می شود و گروهی نیزمعتقدند که کافئین ، باعث تحریک بیماران روانی می شود.

اما واقعیت این است که هیچیک از این پژوهش ها را نباید به عنوان یک اصل اثبات شده علمی پذیرفت، زیرا گستره این تحقیقات اغلب محدود است و در مقابل، فرضیه های مخالف نیز توانایی اثبات را دارند، چنان که در سال ۱۹۹۸ میلادی یک نشریه پزشکی مدعی شد که بر اساس آزمون های صورت گرفته ، این نتیجه به دست آمده است که قهوه سهله، برخی از سلول های سرطانی را تحت تأثیر قرار می دهد و آن ها را از رشد باز می دارد یا کوچک می کند، اما بر روی سلول های معمولی تأثیری ندارد.

خوردن قهوه سبز برای سرفه بلغمی (خلط‌دار) و سیاه‌سرفه، تعدادی از آن را با عسل مخلوط کرده و کم‌کم بخورید. نوشیدن جوشانده قهوه سبز و تنفس از بخور آن برای چشم‌دردی که ناشی از زکام باشد, مفید است. نوشیدن دم‌کرده قهوه سبز برای برطرف کردن میگرن و تب‌های نوبه‌ای مفید است، همچنین برای کسانی که زیادی میخوابند ،خواب انها را متعادل میکند.

تصویر۱

از طریق جلوگیری از جذب گلوکز، هم BMIو هم چربی بدن کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین اسید کلوروژنیک از جذب چربی در روده جلوگیری می‌کند و متابولیسم چربی را در کبد افزایش می‌دهد.

عصاره قهوه سبز از جذب شدن قند درون نشاسته غذاها جلوگیری می‌کند همچنین کالری دریافتی را به خصوص بعد از خوردن غذا کاهش می‌دهد. مصرف قهوه سبز لاغری سهله برای درمان دیابت و جلوگیری از سنگ صفرا و همچنین برای چلوگیری از سیروز کبدی و سرطان خیلی بهتر از قهوه معمولی عمل میکند و اثرات بالا تری نسبت به ان نیز دارد.

به خاطر کافیین کمتر قهوه سبز نسبت به قهوه معمولی کاهش وزن کمتری به ما میدهد بنابراین تبلیغات در این محصول خیلی دروغ و دور از واقعیت است. درصد کافیین موجود درقهوه سبز کمتر مقدار موجود در قهوه معمولی است به همین خاطر گرفتن فشار خون بالا،بیماری قلبی و… احتمال کمتری دارد که استفاده کننده دچار مشکل شود.

مصرف زیاد قهوه سبز برای افرادی که مزاج سرد و خشک دارند (افراد لاغر و قدکوتاه و صورت ریزنقش) می‌تواند ضررهایی همچون کاهش قدرت جنسی و مشکلات عصبی به وجود آورد.

مصرف طولانی مدت ان باعث خشک و خشن ضعیف شدن بدن، ایجاد سردردهای مزمن، نفخ و قولنج و بسیاری دیگر از مشکلات میشود و به افرادی که ناراحتی عصبی دارند توصیه نمیشود.

 

 

تصویر۲

خواص و مضرات قهوه سبز سهله

سریع الاثر بودن ،کاهش اشتهای موثر ، کاهش وزن باور نکردنی، چربی سوزی قوی، انرژی دهنده در طول روز و بدون اثرات منفی و… بعضی از این خواصی که ممکن است وسوسه تان کند حداقل برای مدتی هم که شده آن را امتحان کنید.

ویژگی دیگر قهوه سبز این است که حاوی نوعی آنتی اکسیدان قوی است. در نتیجه اختلال در جذب قندها، انرژی زیادی وارد بدن فرد نمی شود و لاغری اتفاق می افتد. علاوه بر موارد ذکر شده، گفته می شود که قهوه سبز مانع جذب برخی قندها می شود. قهوه سبز حتی تا حدی برای دفع صفرا و به دنبال آن کاهش کلسترول در بدن هم مفید است. تمام این خواص لاغری درباره قهوه سبز گفته می شود اما اینکه چقدر واقعیت دارد باید تحقیقات و مطالعات بیشتری انجام شود مطالعات نشان داده که این آنتی اکسیدان می تواند به تنظیم فشار خون کمک کند. به علاوه این نوشیدنی به مقاومت نسبت به انسولین و کنترل قند خون کمک می کند.

 

 

چای سهله ,قهوه ی سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله , خرید اینترنتی قهوه سبز ,قهوه ی سبز لاغری , خرید قهوه سبز سهله ,خرید اینترنتی گرین کافی ,نحوه مصرف قهوه سبز سهله , قیمت گرین کافه ,دمنوش لاغری سهله ,قیمت قهوه سهله ,قهوه سبز اصل ,عوارض قهوه سبز سهله ,شماره تماس قهوه سبز سهله ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *