قهوه سهله قبل از ورزش

قهوه سهله قبل از ورزش
قهوه قبل از ورزش بسیار خوب است و درمتن زیر چند دلیلی که اثبات این موضوع هستند رو باهم مشاهده میکنیم: ۱افزایش ریزجریان‌ها در بدن۲ تقویت حافظه ۳افزایش استقامت ۴محافظت ماهیچه‌ای ۵کاهش درد
۱-افزایش جریان خون به طور معمول معادل افزایش اکسیژن‌رسانی به بافت‌های بدن است که می‌تواند به افزایش عملکرد شما حین تمرینات ورزشی منجر شود.
۲-علاوه بر آنچه گفته شد BDNF، سلول‌های بنیادی مغز را برای تبدیل شدن به نورون‌های جدید مغزی فعال می‌کند، که اثرات مفید قطعی بر عملکرد مغزی می‌گذارد.
در واقع تحقیقات دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین می‌تواند حافظه‌ی افراد مصرف‌کننده را تا ۲۴ ساعت افزایش دهد.
۳- کافئین عملکرد ورزشی را بیش از ۱۱ درصد افزایش می‌دهد که این امر می‌تواند مرتبط با کاهش سختی ادراک شده‌ی تمرین باشد.
در تحلیل جامعی که در سال ۲۰۰۵ بر روی مطالعات متعدد انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند که کافئین می‌تواند سختی ادراک شده‌ی تمرین را تا ۱۱ درصد کاهش دهد، یعنی به طرز موثری تمرین را در نظرتان ساده‌تر جلوه می‌دهد.
۴- طبق این تحقیق معلوم شد قهوه سبز سهله می‌تواند کاهش قدرت ماهیچه‌ای مرتبط با افزایش سن را جبران کند، این یافته نیز بدان معناست که کافئین می‌تواند در جلوگیری از تحلیل ماهیچه‌ها که با افزایش سن مرتبط است، به شما کمک کند و خطر جراحت‌ها را کاهش دهد.
تحلیل‌ رفتن اعصاب حرکتی بخشی از فرآیندی است که تحلیل عضلانی مرتبط با سن را سبب می‌شود.
تحقیق حمایت‌کننده‌ی دیگری از این یافته، توسط دانشگاه کاوِنتری (Coventry University) انجام شده است.
ماهیچه بدون عصب حرکتی مانند موتوری بدون کلید استارت است.
بنابراین از این جنبه نیز قهوه سهله کمک می‌کند تا از مقدار بیشتری از بافت‌های ماهیچه‌ای جوان‌ محافظت شود.
بر اساس گفته‌های اُری، قهوه مکانیسمی را در مغز راه می‌اندازد که طی آن فاکتور نورون‌زایی مشتق‌شده از مغز (Brain-Derived Neurotropic Factor) یا به اختصار BDNF در بدن آزاد می‌شود. این فاکتور علاوه بر مغز در ماهیچه‌ها خود را نشان می‌دهد و از عصب ‌حرکتی ماهیچه (حیاتی‌ترین عنصر در ماهیچه) پشتیبانی می‌کند.
۵- بر طبق این یافته‌ها، نوشیدن قهوه یک ساعت پیش از تمرین، درد ماهیچه‌ای پس از تمرین را تا ۴۸ درصد کاهش می‌دهد.
برای اینکه دید بهتری از میزان کاهش درد با نوشیدن قهوه به دست آورید باید بدانید پژوهشگران، در تحقیقاتی که در آن از ناپروکسن (الیو) ((naproxen (Aleve)) استفاده شده، فقط به کاهش ۳۰ درصدی درد و زمانی که از آسپرین استفاده شده، فقط به کاهش ۲۵ درصدی دست یافته‌اند.
تحقیق دانشگاه جورجیا که در سال ۲۰۰۷ در مجله‌ی «مطالعات درد» (The Journal of Pain) منتشر شد، یافته‌های بسیار مشابهی را گزارش کرد.
در مقاله‌ای از دانشگاه ایلینوی به این یافته اشاره شده است که دوزی از کافئین (معادل دو تا سه فنجان قهوه‌) که یک ساعت پیش از ورزشی نیم ساعته نوشیده شود، میزان درد ادراک شده‌ی افراد را کاهش می‌دهد. این کاهش درد کمک می‌کند کمی سخت‌تر تمرین کنید، چنین استقامتی برای ورزش‌های با شدت بالا از اهمیت برخوردار است.
تصویر۱
میزان طبیعی کورتیزول بعد از بیدار شدن از خواب شبانه افزایش می‌یابد و میزان این هورمون در ساعات بعد بین ساعت ۸ تا ۹ صبح نیز بالا خواهد بود. چرخه هورمون کورتیزول هر فرد با فرد دیگر متفاوت است همین امر باعث تفاوت در زمان مصرف نوشیدن این محصول است. عصب شناس و محقق دانشگاه مریلند بر اساس نتایج حاصل از تحقیق انجام شده در این زمینه گفت: بهترین زمان مصرف کافیین و قهوه بعد از ترشح هورمون کورتیزول است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد: بهترین زمان مصرف یک فنجان قهوه بین ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح است. این هورمون به تنظیم ساعت درونی بدن و افزایش هوشیاری کمک می‌کند. افزایش انرژی آزادشده در هنگام صبح منجر به افزایش هوشیاری می‌شود، اما احساس گرسنگی را نیز افزایش می‌دهد. کافئین موجب فعل و انفعالاتی در هورمون کورتیزول می‌شود. در دو زمان دیگر ۱۲ تا ۱ ظهر و ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ نیز میزان کورتیزول افزایش می‌یابد. کافئین موجب فعل و انفعالاتی در هورمون کورتیزول می‌شود. هورمون کوریزول به تنظیم ساعت درونی بدن و افزایش هوشیاری کمک می‌کند. تولید کورتیزول هنگام استرس موجب انباشته شدن انرژی و تبدیل آن به گلوکز می‌شود که توسط سلول‌های بدن استفاده می‌شود.
 
تصویر۲
 
زمان مصرف قهوه
خوردن کافئین زمانی که میزان این هورمون بالاست، موجب افزایش تحمل افراد به مواد حاوی کافئین می‌شود، به این معنی که اغلب افراد در هنگام صبح به فنجان قهوه بیشتری برای تاثیر مشابه احتیاج دارند، چون بعد از مدتی یک فنجان قهوه پاسخگوی این نیاز نیست.
 
 
چای قهوه سبز ,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه سبز ,قهوه سبز لاغری ,قهوه ی سبز ,خرید قهوه سبز لاغری , قهوه ی سبز , قیمت قهوه سبز لاغری ,قیمت قهوه سبز ,green coffee لاغری ,فروشگاه قهوه سبز ,دمنوش سهله ,  ,محصول لاغری green coffee ,خرید اینترنتی قهوه سبز سهله ,خرید گرین کافی ,green coffee قیمت ,قهوه سبز green coffee
 
[display-posts order=”ASC” posts_per_page=”999″]
 
خرید انواع دمنوش های مخصوص پذیرایی با بسته بندی شیک و در بردهای مختلف
خرید دمنوش میوه های استوایی طعمی دل انگیز و به یاد ماندنی با قیمت مناسب
بزرگترین فروشگاه ارائه دهنده انواع دمنوش های گیاهی و لاغری در سراسر کشور
انواع زیرپوش های مردانه لاغری در سایز بندی مختلف با بهترین کیفیت در فروشگاه پرشین خرید
انواع گن های اسلیپ زنانه برای لاغری با بهترین کیفیت و ارسال به کل کشور  در فروشگاه پرشین خرید
مرکز فروش انواع گن های لاغری نانو با سایز بندی متفاوت در فروشگاه پرشین خرید
مرکز پخش و توزیع انواع چای کله مورچه ای با بهترین کیفیت در مدل های مختلف
خرید انواع چای کله مورچه ای شرکت شهرزاد با بهترین قیمت و کیفیت
فروش و توزیع انواع چای کله مورچه ای شرکت شاهسوند با عطر و طعم بسیار عالی و کیفیت خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *