مزه قهوه سبز سهله و برخی از خاصیت ها

مزه قهوه سبز سهله و برخی از خاصیت ها و تفاوت های آن با قهوه معمولی

 

قهوه جزو گیاهان قدیمی است که ابتدا در مناطق نیمه گرمسیری آفریقا و برخی از نقاط جنوب شرقی آسیا کشت می شد و بدلیل طعم و مزه بی نظیر آن اکنون در نزدیک به ۷۰ کشور کشت می شود.

هنگامی که میوه های گیاه قهوه سهله می رسد زمان آن است که دانه های قهوه را برداشت کنند. قهوه هایی که ما می نوشیم به اصطلاح قهوه رست شده یا بو داده هستند. رست کردن قهوه مرحله ای است که برای معطر کردن دانه های قهوه انجام می شود تا قهوه آماده دم کردن شود. طی این فرایند دانه های قهوه را تا حدود ۲۳۰ درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا پخته شوند و رنگ شان نیز به رنگ قهوه ای تغییر کند. فرایند رست کردن نسبت به عطر و طعم مورد نظر ممکن است متغیر باشد. پس از انجام این مرحله دانه های قهوه آسیاب می شوند و آماده دم کردن اند.

برای خرید یک بسته قهوه سهله دم کردنی + ۲۰ عدد دمنوش گل محمدی(هدیه) با قیمت ۳۸ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.و یا برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید یک بسته قهوه سهله تی بگ + ۲۰ عدد دمنوش گل محمدی (هدیه) با قیمت ۳۴ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک کرده و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج سه بسته ای قهوه سهله دم کردنی با قیمت ۱۰۲ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید و و یا برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج سه بسته ای قهوه سهله تی بگ با قیمت ۹۵ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید و و یا برای خرید تلفنی با شماره ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

امروزه برخی معتقد اند که عملیات رست کردن قهوه سبز سهله سبب می شود تا دانه های قهوه مقداری از خواص شان را از دست بدهند چرا که دمای ۲۳۰ درجه سانتی گراد حرارت بسیار زیادی است. از این رو امروزه پیشنهاد می شود که از قهوه سبز استفاده شود چرا که در تهیه قهوه سبز دیگر فرآیند رست کردن یا بو دادن وجود ندارد و دانه های قهوه بصورت خام آسیباب و سپس دم می شوند.

طعم و مزه قهوه سبز و تفاوت مزه آن با قهوه معمولی :

بدون شک عاملی که سبب شد قهوه سهله تا به این حد در جهان گسترش پیدا کند طعم و مزه بی نظیر آن بوده. قهوه دارای رایحه ای دل انگیز است که کمتر کسی است که از بوی عطر آن به وجد نیاید. اما در مورد مزه قهوه سبز باید عرض کنم که مزه قهوه سبز بیشتر شبیه به دمنوش های گیاهی و درمانی است و بر خلاف قهوه های معمولی که طعمی تلخ و دل نشین دارند، مزه قهوه سبز را ممکن است هر کسی نپسندد. اما با این وجود باز هم بخاطر خواصی که دارد خوردنش می ارزد.

عکس۲

تفاوت عمده قهوه سبز سهله و قهوه معمولی :

همان طور که می دانید قهوه ها حاوی ترکیبات و موادی هستند که برخی از آن ها برای بددن بسیار مفید است. از جمله این ترکیبات می توان به کافئین و کلروژونیک اسید موجود در قهوه اشاره کرد. اما باید به این نکته توجه داشت که مصرف زیاد کافئین خوب نیست و عوارض هایی در پی دارد. تفاوت اصلی قهوه سبز و قهوه معمولی در آن است که قهوه سبز حاوی کلروژونیک اسید بیشتری نسبت به قهوه معمولی است که بسیار برای بدن مفید است و در عوض مقدار کافئین آن نیز به اندازه ۲۰ درصد قهوه های معمولی است که باعث می شود تا مصرف زیاد آن برای تان مشکل ساز نشود.

قهوه سبز سهله و تاثیر آن بر روی کاهش وزن :

اکنون نزدیک به چند سال است که بحث تاثیر قهوه سبز بر روی لاغری به میان آمده است. برخی معتقد اند که با مصرف قهوه سبز می توان از چربی بدن کاست و با قرار دادن آن در برنامه غذایی تاثیر زیادی بر روی کاهش وزن می گذارد. پیش تر گفتیم که قهوه سبز حاوی مقدار زیادی کلروژونیک اسید است. این ماده هنگامی که وارد بدن می شود سبب افزایش سوخت و ساز بدن می شود. بدیهی است که با افزایش سوخت و ساز بدن چربی بیشتری می سوزد و علاوه بر این ها کلروژونیک اسید حتی می تواند باعث سوزاندن چربی های ذخیره در بدن شود.

اگر می خواهید برای لاغر شدن از قهوه سبز استفاده کنید پیشنهاد می کنم که پودر آن را به همراه عسل و یا آب جوش ترکیب کرده و بصورت ناشتا میل کنید.

 

چای قهوه سبز ,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه سبز ,قهوه سبز لاغری ,قهوه ی سبز ,خرید قهوه سبز لاغری , قهوه ی سبز , قیمت قهوه سبز لاغری ,قیمت قهوه سبز ,green coffee لاغری ,فروشگاه قهوه سبز ,دمنوش سهله ,  ,محصول لاغری green coffee ,خرید اینترنتی قهوه سبز سهله ,خرید گرین کافی ,green coffee قیمت ,قهوه سبز green coffee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *