مصرف قهوه به شکل قهوه سبز سهله و آشنایی با خواص آن

مصرف قهوه به شکل قهوه سبز سهله و آشنایی با خواص آن :

درباره ی قهوه :

قهوه سهله یک نوع گیاه است که دانه های میوه ی آن را آسیاب کرده و دم می کنند. این گیاه مربوط به گیاهان بومی مناطق نیمه گرمسیری آفریقا و برخی از جزایر جنوب شرقی آسیا و جنوب آسیا است اما امروزه در بسیاری از کشور ها این گیاه کشت می شود و در حال حاضر مناطق استوایی آمریکا، جنوب شرقی آسیا، هند و آفریقا بیشترین سهم را در تولید قهوه دارند.

قهوه در ایران از دوران صفویه وارد زندگی مردم شد و کم کم جای خود را در میان نوشیدنی های روزانه ایرانیان پیدا کرد. این ماده تلخ و سیاه رنگ طرفداران خودش را دارد و امروزه نیز انواع قهوه ها هم چون اسپرسو، کاپوچینو و قهوه فوری و شیر قهوه بسیار محبوبیت دارد.

در مورد طرز برداشت قهوه سبز سهله جالب است بدانید که هنگامی که میوه های گیاه قهوه می رسند ، دانه های آن را برداشت می کنند. این دانه ها برای اینکه عطر و طعم بگیرند حرارت بالایی را تحمل می کنند و به اصطلاح بو داده می شوند. این حرارت بسته به عطر و طعم مد نظر ممکن است فرق کند. پس از مرحله بو داده کردن دانه های قهوه آماده اند برای آسیاب شدن و پس از آن می توانید آن را دم کرده و میل کنید.

عکس۱

نحوه ی تولید قهوه به شکل قهوه سبز سهله  :

همانطور که گفته شد در طرز تولید قهوه، پس از برداشت دانه های قهوه آن ها را بو داده می کنند تا به آن طعم و عطر ببخشند. این در حالی است که برخی معتقد اند که این کار بدلیل اینکه حرارت بالایی به دانه های قهوه وارد میسازد، بیشتر خواص آن را نیز از بین می برد و درصد ترکیباتی که قهوه لاغری سهله حاوی آن است مانند پولیفنول ها، اسید کلروژنیک، کافئیک و کینیک  کم می شود. به همین منظور چند سالی است که بحث مصرف قهوه به شکل قهوه سبز به میان آمده است. مزیتی که قهوه سبز نسبت به قهوه ی معمولی دارد آن است دانه های قهوه را بو داده نکرده اند و از خواص آن کم نشده است. در تهیه ی قهوه به شکل قهوه سبز فقط کافی است بعد از برداشت دانه های قهوه ،آن ها را آسیباب کرده و بعد از آن میتوان قهوه را دم و میل کرد.

مزایای استفاده از قهوه به شکل قهوه سبز :

گیاه قهوه حاوی ترکیباتی است که برای بدن خاصیت دارد وهمانطور که گفته شد در تولید قهوه به شکل قهوه سبز نیازی به بو داده کردن آن نیست پس دانه های قهوه تمام خواص خود را حفظ می کنند. پس بهتر است قهوه به شکل قهوه سبز مصرف شود تا از تمامی خواص آن بهره مند شوید. اکنون به برخی از ویژگی های قهوه سبز اشاره خواهیم کرد.

عکس۲

چربی سوزی :

ماده ای در قهوه سبز لاغری سهله وجود دارد به نام اسید کلوروژنیک که شما با هر بار نوشیدن قهوه سبز مقدار زیادی از آن را وارد بدن تان می کنید. این اسید می تواند از میزان چربی موجود در بدن تان بکاهد و هم چنین سبب می شود تا چربی های ذخیره شده در بدن نیز بسوزند و این کار ها را فقط با افزایش سوخت و ساز بدن انجام می دهد.

تعادل قند خون و پیشگیری از دیابت :

همانطور که در خاصیت چربی سوزی قهوه سبز ذکر شد این گیاه حاوی اسید کلوروژنیک است که علاوه بر افزایش سوخت و ساز بدن می تواند بر روی هورمون هایی که از دستگاه گوارش خارج می شود تاثیر بگذارند. با تاثیر اسید کلوروژنیک بر روی هورمون ها جذب قند در بدن کم میشود و در نتیجه سبب تنظیم قند خون می شود.

نکته ای که نیاز است تاکید کنم آن است که اگر می خواهید قهوه میل کنید آن را به شکل قهوه سبز مصرف کنید که از همه ی خاصیت های آن بهره مند شوید.

 

چای سبز سهله,قهوه سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ی سبز سهله ,قهوه سبز لاغری سهله ,قهوه ای سبز ,دمنوش قهوه سبز ,,قیمت قهوه سبز سهله ,خرید قهوه سبز اصل ,سفارش قهوه سبز ,خواص قهوه سبز سهله ,,خرید گرین کافی ,green coffee قیمت ,قهوه سبز green coffee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *